Technologický park

01.

Zahrnuje tři základní skupiny laserů – biostimulační lasery, ablativní lasery a lasery pracující na principu fototermolýzy.
Dalšími technologie: pulsní lampy, elektreomyostimulační přístroje, biolampy, solárium, počítač hloubkového vyšetření znamének. Technologie nesou osvědčení účinnosti nejvyšší americké auditorské organizace (FDA clearence).
Toto osvědčení také zaručuje naprostou bezpečnost prováděných zákroků.

Lasery pracující na principu fototermolýzy.

Světelný paprsek laseru o různé vlnové délce je vychytávám cílovou strukturou kůže – chloupkem, žilkou nebo pigmentem nesoucím barvivo – chromofor a tomu je selektivně předána energie. Fyzikálně dochází k přeměně světelné energie na tepelnou. Naše pracoviště používá lasery o vlnových délkách 532 nm, 800 nm a 1064 nm. Tím pokrýváme celou škálu přirozených i artificiálních barev v kůži.

Ošetření probíhá po povrchové dezinfekci a ochlazení gelovými sáčky bez poškození integrity kůže.

Ablativní lasery

Jsou vysokovýkonné chirurgické nástroje schopné „loupat“ kůži ve vrstvách, které se vejdou stokrát na tloušťku listu papíru. Na našem pracovišti používáme erbiový laser (tzv. nejstudenější laser) o vlnové délce 2940 nm. pro jeho šetrnost. Volíme tedy pro Vás šetrnější způsob. Kysličníkové ablativní lasery pracující na vlnové délce 10 600 nm, kůži příliš pálí.
Používáme je pro omlazovací postupy: laserový resurfacing, perliny, při odstraňování plošných nálezů – jizev po akné, po spáleninách, dyskolorací, plošných hnědých skrvn, pih, tetování.
Centrálně vedeným paprskem odpařujeme jakékoliv nežádoucí výrustky na kůži – vrozená znaménka, infekční bradavice, vyklenuté jizvy, cysty, keratosy.

Liposukční přístroj

Aktivuje metabolismus hlubokých vrstev kůže. Radiofrekvenční přístroje, operující v oblasti unipolárního nebo bipolárního energetického svazku dosahují takové hloubky, že k redukci tukových vrstev nebo k výrazné redukci vrásek dochází již po 3 ošetřeních prováděných v jednotýdenních intervalech. Zákroky se provádí bez předchozí přípravy.

Intenzivní pulsní lampy

Emitují celé spektrum vlnových délek viditelného světla. Dolní hranice je limitována propustností skleněného krystalu uloženého v rukojeti. Lampy se převážně používají k barevnému sjednocení kůže a k regeneraci pleti.

Fotofinder

Je počítačový systém umožňující včasný záchyt rakoviny kůže. Statistické vyhodnocení barevného útvaru umožňuje včasný záchyt patologických změn a tím i prevenci rozvoje nebezpečného typu rakoviny kůže – melanomu.

Lymfodrenážní přístroj

Pomáhá normalizovat cirkulační poměry ve tkáních.

Myostimulační přístroj

Na principu drobných elektrických impulzů dosahuje svrašťování svalových vláken – mimických i kosterních.

Biostimulační lasery

Pracují na principu dodávání energie buňkám. Jsou vhodné u všech zákroků, kde potřebujeme urychlit hojení. Podstatnou částí léčby je podíl lékaře, který rozhodne o účinné látce, která se nanáší pod laserový paprsek. Parametry laserového ošetření určuje lékař.

Pro komplexní péči dále používáme biolampy, soluxy, ionyzéry, ozonyzéry, atd…

objednávky

Tel.: +420 542 211 719
E-mail: info@laserove-centrum.cz

Telefonní objednávky a konzultace:
od 9:00 do 14:00

Adresa

Kožní ambulance MUDr. Yveta Štouračová
Veselá 5 (3. patro)
Brno, 602 00
IČO: 06787771
DIČ: CZ06787771

Parkování možné v park. domě DOMINI

Ordinační hodiny

Pondělí 
Úterý 
Středa 
Čtvrtek 
Pátek 
Sobota 
Neděle 

9.00 – 17.00
9.00 – 17.00
9.00 – 17.00
9.00 – 17.00
9.00 – 17.00
dle dohody
 —